Mellműtét után

Mellműtét után – egy gyógytornász gondolatai

Sokéves németországi tapasztalatom alatt nagyon sok mellműtött hölgyet kezeltem – meséli Bagáry Tünde gyógytornász.Aztán hazajöttem és láttam, hogy a magyar nők többsége másként tekint erre a problémára.

Igazából nem értettem, hogy miért rejteget a távolság ilyen ellentéteket magában. Pedig az ottani hölgyek is azokon a megpróbáltatásokon estek keresztül, mint a magyarok, életkedvük, merészségük, önbizalmuk mégis ugyanolyan, mint a műtét előtt. Ez sokszor nem pénz kérdése, csupán néhány “lépés” megtétele, dolgok tisztázása saját fejünkben. És biztosan megéri. Én láttam, hogy megéri.

Nap, mint nap kezelek hölgyeket, akik bizalommal elmondják, sőt igénylik, hogy elmondhassák, hogy mi az, ami még nem világos számukra, hogy mi az, ami még kérdéses, és mik azok a tapasztalatok, amikkel nekem és a többi hölgynek is segíteni tudnak. Keresik a társaságot, mert akik szeretik, tisztelik egymást, szívesen odafigyelnek a másikra, és segítenek, ha szükséges.
Miért is kellene titkolni, hogy min ment át valaki, hiszen semmi olyan nem történt, ami bűn vagy szégyellni való lenne, illetve más ne tudhatna róla. A mellműtét ma már nyílt beszélgetések tárgya, hiszen életünk megmentését jelenti, és ez jó.

És ha jó dolgokról nem eshet szó, akkor miről beszéljünk? Talán nem jó érzés az, hogy megszabadultunk egy olyan dologtól, ami hosszú távon csak rosszat tett volna testünknek, családunknak? Igenis jó dolog, ha valaki most gyógyul, örüljön neki, és ossza meg másokkal, hadd lássák, hogy megküzdött, és ismét EGÉSZSÉGES LETT, mert erről beszámolni örömteli dolog!

Csak azokat a gondokat tudjuk gyorsan és sikeresen feldolgozni, amikről beszélhetünk. Ez egy nagyon egyszerű, és régi felfedezése a pszichológiának

Kezdje el a legjobb barátnőjével, aztán a következő legjobbal folytassa és így tovább! Ha feloldotta magában a félelmeket, a környezetében is eloszlik, és megtiszteltetésnek fogják venni, ha hallhatják, mi történt.

Ha korábban színes, vékonyabb anyagú blúzokat hordott, és most nyáron is bő pulóverben jár, bizony feltűnik, és kérdéseket von maga után. Vagy ha korábban szívesen járt strandra most pedig még a környékét is kerüli, fel fog minden ismerősnek, “strandszomszédnak” tűnni. Gondolja meg: miért ne élhetne teljes életet, miért kellene feladni önmagát, szeretett szokásait? Természetesen vannak apró dolgok amikre érdemes odafigyelni (szoros melltartók, feszes ruhák, vékony pántok, forró rendszeres fürdők), de ezek sem jelentik, hogy TILOS. Figyeljük testünk jelzéseit, és amire pozitívan reagál azt szabad, amire negatívan azt inkább kerüljük! De kérdezem én nem volt ez korábban is így? Ami nem tett jót, azt „csakazértis” csinálta? Ugye nem? Tehát a helyzet lényegében nem változott.

Sok német hölgybetegem sikerrel megoldotta például azt a kezdetben problémának tűnő kérdést, hogy „hogy legyen a párommal az ágyban”? Elmesélték, hogy vettek maguknak szép alsóneműket (a választék ma elég bőséges ahhoz, hogy a megfelelő színt és formát megtaláljuk, ami párunknak is a legjobban tetszik), szexis hálóruhákat, ami részleges “rálátást” engedett a dolgokra, láttat is meg nem is. A párjuknak egyenesen tetszett az új szituáció, hiszen változást, újdonságot hozott a kapcsolatba. A korombeli (harmincas) férfiak elmondják, hogy sokkal izgalmasabb egy nő, ha nem minden látható rajta!

Ha nem adunk rá okot, és nem sajnáltatjuk magunkat, senki nem is fog azzal foglalkozni, hogy mi volt, csak azzal, hogy mi van, és főleg mi legyen! Az emberiség legnagyobb hajtóereje, az előbbre jutás vágya, így ha a múltba tekintgetünk vissza, sosem jutunk előbbre.
Ne feledkezzünk el arról sosem, hogy nem vagyunk egyedül ezzel a műtéttel, lehet, hogy az eddigi “strandszomszéd” is speciális bikinit, vagy fürdőruhát hordott, csak nem vettük észre rajta?
Mindenki életében történnek dolgok, amikről azt gondoljuk az első pillanatban, hogy megoldhatatlanok, és gyökeresen megváltoztatják az életünket! Aztán eltelik egy-két hét/ hónap és rájövünk, hogy a legnagyobb problémát mi okoztuk magunknak. A megváltoztathatatlan még nem egyenlő a rosszal, kérdés, mi milyennek szeretnénk látni?

Azzal, hogy részletes betekintést nyújtok a saját nyirokrendszerük működésébe, egyúttal a pozitív és tudatos hozzáállásra biztatom Önöket, annak a felelősségének és örömének a megélésére, hogy az életünk és testünk a miénk!

a bejegyzés Krizsán-Bagáry Tünde Nemzetközileg elismert nyirokterápiás szaktanár, Földi féle komplex fizikális ödématerapeuta és gyógytornász Amoenalife magazinban (Ars Hilaris Kft)  megjelent írásának szerkesztett változata