Idézetek

Idézetek

Kell néha egy kis lélekerősítő. Erre kiválóan alkalmasak olyan gondolatok és történetek, amik elterelik a gondolatainkat, kicsit más dimenzióba emelnek.

Az életet szemlélve egy dolog biztos: nem látjuk a teljes képet. Perspektíva pedig sok van, ha gödörben érezzük magunkat, használjuk a perspektíva váltást, vagy ha úgy tetszik az “átkeretezést”.

“A napsütés felséges.
Az eső felfrissít.
A szél erősít.
A hó felvidít.
Nincs rossz idő, csak a jó időnek vannak változatai.”

John Ruskin (1819-1900), angol művészettörténész

A humor gyógyító ereje – idézetek

„Amikor nevetünk, felülemelkedünk félelmeinken, szorongásainkon és kétségbeesésünkön. Akik képesek nevetni a sorscsapásokon, nem süppednek többé önsajnálatba. Feldobottnak, bátornak és tettre késznek érzik magukat.”

„A legtöbben úgy gondolják, hogy a nevetés spontán dolog, ezért nem tehetnek semmit, amivel előcsalogathatnák. A nevetés valóban spontán dolog, de ebből még nem következik, hogy ne készíthetnénk elő számára a terepet. Bátoríthatjuk, vagy elriaszthatjuk, nyitottak lehetünk rá, vagy elzárkózhatunk előle…

Hangoltságunk és elhatározásaink mindig abba az irányba kormányoznak bennünket, amerre menni akarunk. Vegyünk egy példát: Nézz körül ott, ahol ülsz és keress öt kék színű dolgot! Ha a kék színre vagy ráhangolva, úgy fogod találni, hogy a kék dolgok szinte kiverik a szemed: kék könyv van az asztalon, kék a párna a kanapén, kék minta a tapétán és így tovább… Ennek köszönhető, hogy az ember megtalálja, amit keres. Ha összeesküvések után kutatsz, megtalálod őket. Ha az emberek jóságának bizonyítékait keresed, megtalálod őket. Mindez csupán a mentális csatornáid behangolásán múlik.”

„Egy férfi, akinek nagyon kicsi volt a háza, elment a rabbihoz, hogy tanácsot kérjen tőle.

– Rabbi – panaszolta a férfi – túlzsúfolt a házam! A feleségemmel, az apósommal, az anyósommal és a gyerekeimmel mind egy szobában lakunk. Folyton kerülgetnünk kell egymást, ezért állandóan összeveszünk. Nem tudom, mit tegyek.

A rabbi megkérdezte tőle, van-e tehene. Amikor a férfi igennel felelt, a rabbi azt tanácsolta neki, hogy költöztesse be a tehenet a házba.

Bár nem értette a dolgot, a férfi úgy tett, ahogy a rabbi mondta. Egy hét múlva azonban visszatért és elpanaszolta, hogy a helyzet sokkal rosszabb lett, mint volt. – Költöztesd be a két kecskédet is – javasolta a rabbi. A férfi ismét megfogadta a rabbi tanácsát, de újra visszatért, és elmondta, hogy a helyzet tovább romlott. A rabbi megkérdezte tôle, milyen állatai vannak még. Amikor a férfi elárulta, hogy van egy kutyája, meg néhány csirkéje, a rabbi azt mondta, vigye be azokat is a házba, és jöjjön vissza egy hét múlva. A férfi zavarodottan tért haza, de követte a bölcs tanácsát.

Ahogy letelt az egy hét, a férfi ismét megjelent, de ezúttal már üvöltött: Rabbi, ez kibírhatatlan! Muszáj tenni valamit! Meg fogok bolondulni! Könyörgöm, segíts rajtam!- Jól nyisd ki a füled – mondta a rabbi. – Vidd vissza a tehenet az istállóba. Kösd ki a kecskéket az udvarra. Engedd ki a kutyát és tedd vissza a csirkéket a ketrecbe. Aztán gyere vissza pár nap múlva.

Amikor a férfi visszatért, igen jó hangulatban volt. – Jaj, rabbi! – sóhajtotta boldogan – Most, hogy csak a feleségem, az apósom az anyósom és a gyerekeim vannak a házban, rengeteg hely lett benne. Micsoda előrelépés!”

Allen Klein